Wydarzenia:
- W dniu 17 października 2003r. na rozprawie przeciwko Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Białymstoku Sąd Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Rejonowego w Białymstoku dopuścił nasze stowarzyszenie do toczącego się tam postępowania, jako pierwszą tego typu w Polsce organizację społeczną działającą w zakresie obrony praw człowieka. Wstąpienie Stowarzyszenia do procesu zostało uznane za precedens. Nigdy wcześniej, pomimo toczących się wielu spraw o mobbing w Polsce, żadne ze stowarzyszeń nie poparło powództwa w postępowaniu sądowym, a mobbing nie miał jeszcze swej podstawy prawnej w ówcześnie obowiązujących przepisach prawa.
- W dniu 16 marca 2004r. stowarzyszenie uczestniczyło w charakterze prelegenta na konferencji: „Konwent HR - Nowelizacja Prawa Pracy w Praktyce”, organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami w Hotelu Sheraton w Warszawie. Otrzymaliśmy wysokie notowania uczestników. Materiały po konferencyjne naszego wystąpienia zostały przesłane celem opublikowania na stronie internetowej Stowarzyszenia organizującego konferencję.
- W dniu 29 czerwca 2004r. w Gdańsku zorganizowana została przez zarząd stowarzyszenia konferencja - "Mobbing - zalążek klęski czy sukcesu?" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Counterpart Funds.
- W dniu 20 listopada 2004r. członkowie Punktu Konsultacyjnego Zarządu OSA w Jeleniej Górze wspólnie z Komisją Międzyzakładową NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania zorganizowali Dyskusyjne Forum Antymobbingowe z udziałem przedstawicieli kluczowych instytucji i organizacji Jeleniej Góry.
- W dniu 12 marca 2005r. stowarzyszenie jako współpracownik merytoryczny uczestniczyło w zorganizowaniu Ogólnopolskiej Konferencji pt. „Mobbing w Oświacie”, która odbyła się w Tarnowskich Górach.
- W dniu 26 listopada 2005r. zorganizowana została przez członków Punktu Konsultacyjnego Zarządu w Raciborzu wraz z Zarządem Stowarzyszenia konferencja - "Mobbing - klęska zarządzania czy problem społeczny ?" pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Obywatelskich i Pełnomocnika Wojewody Śląskiego ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn.
- W okresie od 5 września 2006r. do 6 października 2006r. Stowarzyszenie uczestniczyło w kampanii Stop-mobbing w Gorzowie Wielkopolskim. Przedstawiciel Zarządu na woj. lubuskie Elżbieta Król uczestniczyła w warsztatach i konferencjach organizowanych w ramach kampanii, a w dniu 26.09.2006 w Państwowej Inspekcji Pracy przy ul. Mościckiego 3 w godzinach 9-14 udzielała porad dla mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego. W ramach kampanii umieszczono link do strony Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Antymobbingowego OSA na stronie internetowej przygotowanej przez Urząd Miasta - www.stop-mobbing.gorzow.pl
- W dniu 19 marca 2007r. członkowie Punktu Konsultacyjnego Zarządu OSA w Jeleniej Górze pod patronatem Burmistrza Piechowic zrealizowali program pt. „Mobbing a budowa poprawnych stosunków pracy w oświacie” w postaci środowiskowej konferencji, która odbyła się w Ośrodku Kultury w Piechowicach.
- W dniu 9 października 2013r. stowarzyszenie uczestniczyło jako prelegent w seminarium w ramach Kampanii Państwowej Inspekcji Pracy „Bezpieczeństwo Pracy zależy od ciebie” organizowanym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP w Gdańsku. Rozdano uczestnikom 130 kpl. materiałów edukacyjnych wytworzonych przez stowarzyszenie.
- W dniu 16 października 2014r. członkowie Punktu Konsultacyjnego Zarządu OSA w Olsztynie wraz z Zarządem stowarzyszenia zorganizowali konferencję – „ Przeciwdziałaj mobbingowi – lepiej zapobiegać” , w której uczestniczyło 200 osób.
- W dniach 27-28 maja 2015r. stowarzyszenie uczestniczyło, jako prelegent w obradach panelowych w I Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej pt. Patologie Współczesnego świata. Przemoc” organizowanej przez Uniwersytet Gdański Wydział Nauk Społecznych Instytut Politologii w Gdańsku, Politechnikę Gdańską Wydział Zarządzania i Ekonomii oraz CKZiU1- Ośrodek Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli.
- W dniu 18 czerwca 2015r. członkowie Punktu Konsultacyjnego Zarządu OSA w Lubaniu wraz z zarządem stowarzyszenia zorganizowali i przeprowadzili konferencję - „Mobbing się nie opłaca”, w której uczestniczyły 43 osoby.
- W dniu 9 października 2017r. przedstawiciel Zarządu Stowarzyszenia Mariola Żarnoch uczestniczyła w IX Ogólnopolskim Kongresie Kobiet pod hasłem „Alert dla praw kobiet!” w Poznaniu, jako panelista – konsultant w panelu pt. „M jak mobbing .O prześladowaniu dyskryminacji w szkołach, na uczelniach i w instytucjach naukowych z perspektywy kobiet”.
do góry